KRÁTKÉ PROMO PRO POŘADATELE

Eliška Ptáčková je zpěvačka původem z Prahy. Hudebně se pohybuje mezi akustickou hudbou, folkem a jazzem. V roce 2006 vydala vlastním nákladem první album s převzatými písněmi pod názvem About Beautiful Acoustic Sound. V roce 2007 nazpívala album Sváteční se skupinou Čechomor, se kterou pak hostovala i na třech Vánočních turné 2007 - 2009. V červnu 2012 vydala debutové autorské album nazvané Svým způsobem. Album vyšlo opět vlastním nákladem, pod producentským dohledem Steva Walshe a je kolekcí 11 česko - anglických písní.Biografie

Eliška Ptáčková se narodila v roce 1985 v rodině banjisty Vladislava Ptáčka a vyrůstala v hudebním prostředí plném spřátelených muzikantů, kteří se v prostorném staroměstském bytě vyskytovali takřka nepřetržitě.

Housle, na něž hrála od osmi let, nakonec po deseti letech pověsila na hřebík. O to intenzivněji se ale začala věnovala zpěvu a posléze samoucky i hře na kytaru.

Svá první vystoupení na oficiálních hudebních prknech si odbyla jako host po boku Pavla Maliny na koncertech v Písku a později na festivalu Jamboree ve Strakonicích obklopena jedněmi z nejlepších muzikantů, kteří na naší bluegrassové scéně existují: Emilem Formánkem, Zdeňkem Fíkem, Vladislavem Ptáčkem, Petrem Szabadosem a Martinem Krajíčkem. Z tohoto živého projektu se vyvinul nápad převzaté písně nahrát, a tak v roce 2006 vzniklo CD About Beautiful Acoustic Sound, na němž se hudebně podíleli Vladislav Ptáček, Emil Formánek, Peter Szabados, Zdeněk Fík, Stano Palúch, Martin Krajíček, Pavel Malina a Valer Miko jr. Zvukařsky ho obstaral Peter Szabados.

Živě se akustické muzice věnuje spolu s baskytarisou Danem Panchártkem, dobristou Radkem Vaňkátem a banjistou Vladislavem Ptáčkem. K převzatým anglickým písním začínají pomalu přibývat i písně autorské.

V roce 2005 začala zpívat s jazzovou kapelou Palm Jam, kde objevila navíc kouzlo jazzových standardů. Po roční spolupráci se pro tento směr obklopila muzikanty s Ježkovy konzervatoře, spolu s nimiž hrají vlastní úpravy jazzových standardů. "Jazz" Band tvoří: Honza Steinsdörfer, Michal Wróblewski, Dan Panchártek a Martin Linhart.

V roce 2007 ji oslovila kapela Čechomor, aby nazpívala na CD Sváteční několik koled a posléze jako host účinkovala na vánočních turné v roce 2007, 2008 a 2009. Na svých koncertech ráda zve ke spolupráci Ondřeje Rumla, jako host se objevila také na několika vystoupeních Druhé Trávy a Pavla Bobka.

Od září 2009 studuje VOŠ Jaroslava Ježka v Praze - obor jazzový zpěv.